Válasz: A hely ahol dolgozok

Azt évekkel ezelőtt is tudni lehetett, amikor az Abomill tulajdonába került a malom, hogy nem a termelés a cél, csak a konkurencia
bekebelezése. Csoda, hogy eddig is elvegetált az üzem, jelen vezetés mellett. Tény, hogy a malom végletekig lepusztult minden értelemben.
Gondolom a kartellezési bírság is jót tett az ügynek !
Abban én is biztos vagyok, hogy akik miatt a dolog idáig fajult, azok megkapták a fizetésüket !
Az, hogy annak a pár melósnak nem jutott, hát Istenem !
Legalább ösztökélve lettek, az önkéntes távozásra, mindenféle kielégítésektől mentesen.
Lehet, hogy ez volt a cél !?
Én is ismerek olyan faszit, aki elmúlt 50 éves, gyerek kora óta a malomban dolgozik és most erősen aggódik az életkilátásai miatt.
Hulljon a férgese, mi most itt egy nemzeti nemzetet építünk, ami nemzetibb lesz a nemzetnél !

2

A malomban nem volt fizetés. Az étkezési hozzájárulásokat sem adták ki . 32 órás munkarendet írattak alá velük.
A tulajnak meg gondolom milliárdjai pihennek a bankban. Kötélre az ilyeneket is!

Azért mert a rabszolgából jobbágy lettél, abból pedig proletár, majd élő munkaerő, ezután előléptél munkavállalóvá, később már humán erőforrásnak neveznek, ma persze a nemzeti előtaggal kiegészülve, nos ettől Te még ugyan úgy a kizsákmányolandóak népes csoportjába tartozol.
Megmondta orBánk bán is: "Tűrjed békével jobbágy sorsodat !"

4

duna írta:

Helyileg ott található,de nem hiszem,hogy a Tesco az üzlet tulajdonosa. Sajnos ez a probléma nem csak a sárgákra igaz. A magyar tulajdonú cégek nagy része is hasonló szemlélettel bír a dolgozók felé.
Csak azt nem értem,hogy nekem miért kell mindig betartani a törvényeket , és nekik miért nem.Ha nincs villogó a biciklin , akkor rögtön lekapcsolnak. Ezeket bezzeg senki sem ellenőrzi.Miért?

Üdv.

Moszt mé bántod a kínai tesztvíreimet.
Azt a kis szegélykét legalább ott el tudjuk fogyasztani náluk.
Minket mindenki csak bánt.

Csípsz, kóla térerő!

Aranyeső a szíp kis házra, aranyeső a családomra, jajj ha meghalok...

5

Helyileg ott található,de nem hiszem,hogy a Tesco az üzlet tulajdonosa. Sajnos ez a probléma nem csak a sárgákra igaz. A magyar tulajdonú cégek nagy része is hasonló szemlélettel bír a dolgozók felé.
Csak azt nem értem,hogy nekem miért kell mindig betartani a törvényeket , és nekik miért nem.Ha nincs villogó a biciklin , akkor rögtön lekapcsolnak. Ezeket bezzeg senki sem ellenőrzi.Miért?

Üdv.

6

duna írta:

Álláskeresés 2010.11.02.
Európai Unió
Felvilágosult társadalom.

Az illető állásinterjúra érkezik egy nem magyarok által vezetett gyorsétkezdéhez Törökszentmiklós egy újonnan épült áruházába.
Állás jellemzői:
-Nyolc órára bejelentett napi 10 órás műszak.
-Havi négy szabadnap ami nem esik péntekre,szombatra és vasárnapra.A pihenőnapot a főnök jelöli ki.
-El kell viselni,hogy a vezetők nem magyarok és más életvitelhez vannak szokva.Ezt várják tőle is.
-Kézbe 80000.Ez a ledolgozott havi átlag 264 órára.

Egy biztos , én nem megyek oda enni , mert hányingerem lett tőlük.Menjenek haza!!!

Duna!
Gondolom a TESCO-ról van szó. Ez varható volt.

7

Álláskeresés 2010.11.02.
Európai Unió
Felvilágosult társadalom.

Az illető állásinterjúra érkezik egy nem magyarok által vezetett gyorsétkezdéhez Törökszentmiklós egy újonnan épült áruházába.
Állás jellemzői:
-Nyolc órára bejelentett napi 10 órás műszak.
-Havi négy szabadnap ami nem esik péntekre,szombatra és vasárnapra.A pihenőnapot a főnök jelöli ki.
-El kell viselni,hogy a vezetők nem magyarok és más életvitelhez vannak szokva.Ezt várják tőle is.
-Kézbe 80000.Ez a ledolgozott havi átlag 264 órára.

Egy biztos , én nem megyek oda enni , mert hányingerem lett tőlük.Menjenek haza!!!

8

duna írta:

De az vagyonvédelem,viszont a munkáltató nem láthatja a dolgozó egyéb ,esetleg munkával  egybefüggő ,vagy nem egybefüggő cselekedeteit . Nézni nézheti , látni viszont jog szerint nem láthatja.

Teljesen egyetértek veled (Önnel). Ez így van.

9

De az vagyonvédelem,viszont a munkáltató nem láthatja a dolgozó egyéb ,esetleg munkával  egybefüggő ,vagy nem egybefüggő cselekedeteit . Nézni nézheti , látni viszont jog szerint nem láthatja.

10

labor1 írta:

Tudomásom szerint, jogszerűen csak vagyonvédelmi célokra lehet a kamerarendszert használni. A dolgozói megfigyelésre, (dolgozik-e, igen-nem, mennyit, hogyan, beszélget-e) nem. Volt egy két cég amely ezt nem vette figyelembe, és a dolgozót a kamerák által rögzített dolgok alapján küldte el. Per lett belőle és vesztettek. De természetesen a gyakorlat ált. mást mutat.

Ha a dolgozót nem nyomós ok miatt küldték el, /pld. azonnali hatállyal való felmondás inditéka nem állt fenn/, amit a kamera rögzített, akkor bizonyára vesztes a munkáltató. Abban az esetben, ha nagy kár, vagy vagyoni kár /lopás/ került rögzítésre azonnal elküdhető a dolgozó.
Ilyen esetben bizonyítékként a bíróságon bemutatható.
Az azonban érdekes kérdés, hogy a tulajdonos ha a dolgozót figyeli, az nem vagyon-védelem?

11

Ian Oliver írta:

VOLT EGY MAGYAR FILM  -Egészséges Erotika-   EZ JUT ESZEMBE!  Biztosan láttátok.:)

Húúú az milyen szuper film volt!
A LADAGYÁR. big_smile

12

VOLT EGY MAGYAR FILM  -Egészséges Erotika-   EZ JUT ESZEMBE!  Biztosan láttátok.:)

BARÁTI ÜDVÖZLETTEL : Oli

"Van, akinek a lehetőség is probléma, van, akinek a probléma is lehetőség!"

13

Tudomásom szerint, jogszerűen csak vagyonvédelmi célokra lehet a kamerarendszert használni. A dolgozói megfigyelésre, (dolgozik-e, igen-nem, mennyit, hogyan, beszélget-e) nem. Volt egy két cég amely ezt nem vette figyelembe, és a dolgozót a kamerák által rögzített dolgok alapján küldte el. Per lett belőle és vesztettek. De természetesen a gyakorlat ált. mást mutat.

14

Fábia írta:
Gordon írta:
duna írta:

"Titokban kamerákkal figyelték a Lidl diszkontlánc több mint ötszáz üzletében az alkalmazottak munkahelyi viselkedését - adta hírül szerdán a német sajtó.

A hatóságok néhány héten belül döntenek arról, hogy mekkora pénzbüntetést szabnak ki az áruházláncra.

A Lidl szóvivője megerősítette, hogy 2006 és 2008 között "az üzleti lopások megakadályozására" felszerelt térfigyelő kamerákkal készült felvételek egy részét a dolgozók magatartásának ellenőrzésére használták fel. A német adatvédelmi hivatal munkatársai most azt vizsgálják, hogy a történtek alapján lehet-e pénzbüntetést kiszabni a diszkonthálózatra. Döntés néhány héten belül várható - akár 250 ezer eurót is fizettethetnek az áruházlánccal.

A cég a botrány kirobbanása után az adatvédők mintegy félszáz kérdésére adott választ. A hivatal ezután több alkalommal szúrópróbaszerű ellenőrzéseket tartott a Lidl üzleteiben, hogy megbizonyosodjon a titkos megfigyelések felfüggesztéséről. A cég egyben új biztonsági intézkedések kidolgozásába kezdett a berlini kormány korábbi adatvédelmi megbízottjának irányításával.

A Lidl-nél kitört botrány óta több más üzletlánc-hálózat is beismerte alkalmazottai munkahelyi viselkedésének kikémlelését. "

Mi magyarok mikor jutunk el erre a szintre ?

Igazából nem tudom mit jelent az, hogy "kamerákkal készült felvételek egy részét a dolgozók magatartásának ellenőrzésére használták fel"
Szerintem minden olyan cégnél ahol van kamera ott ez a dolog megvan.

Kedves Gordon!
Megfigyelő kamerákat lehet telepíteni az üzletrészben, és az üzletrészen kívüli helyiségekben.
Az üzletrészben a vásárlókkal kapcsolatos, és netán betörés esetén, az ajtókra irányítva veszi fel az ott történteket. Az egyéb helyiségekben /pld.raktár, öltöző, iroda/ ahol inkább a dolgozók, és a szállítók munkáját figyeli. Természetesen a munkaadó kíváncsi arra, hogy mi történik távolléte alatt. A kamera használatának, a felvételek megőrzésének nagyon komoly előírásai vannak. Helytelen a dolgozók megfigyelése, még akkor is ha ez egy természetes, valós, emberi tulajdonság.

Fábia!

Én igazából értem a dolgot, de mégsem.
Ha jól tudom se öltöző se wc-be nem lehet kamerát telepíteni, mert a személyi jogokat sérti.
Viszont Én úgy tudom, hogy a felvételt is meg lehet őrizni akár 1évre is visszamenőleg.
Ahol Én dolgozok ott mindenütt kamera van, de lesz@rom, mert tudom, hogy ki tudják játszani sajnos akármire is tudják fogni a "megfigyelést".

15

Gordon írta:
duna írta:

"Titokban kamerákkal figyelték a Lidl diszkontlánc több mint ötszáz üzletében az alkalmazottak munkahelyi viselkedését - adta hírül szerdán a német sajtó.

A hatóságok néhány héten belül döntenek arról, hogy mekkora pénzbüntetést szabnak ki az áruházláncra.

A Lidl szóvivője megerősítette, hogy 2006 és 2008 között "az üzleti lopások megakadályozására" felszerelt térfigyelő kamerákkal készült felvételek egy részét a dolgozók magatartásának ellenőrzésére használták fel. A német adatvédelmi hivatal munkatársai most azt vizsgálják, hogy a történtek alapján lehet-e pénzbüntetést kiszabni a diszkonthálózatra. Döntés néhány héten belül várható - akár 250 ezer eurót is fizettethetnek az áruházlánccal.

A cég a botrány kirobbanása után az adatvédők mintegy félszáz kérdésére adott választ. A hivatal ezután több alkalommal szúrópróbaszerű ellenőrzéseket tartott a Lidl üzleteiben, hogy megbizonyosodjon a titkos megfigyelések felfüggesztéséről. A cég egyben új biztonsági intézkedések kidolgozásába kezdett a berlini kormány korábbi adatvédelmi megbízottjának irányításával.

A Lidl-nél kitört botrány óta több más üzletlánc-hálózat is beismerte alkalmazottai munkahelyi viselkedésének kikémlelését. "

Igazából nem tudom mit jelent az, hogy "kamerákkal készült felvételek egy részét a dolgozók magatartásának ellenőrzésére használták fel"

Kedves Gordon!
Megfigyelő kamerákat lehet telepíteni az üzletrészben, és az üzletrészen kívüli helyiségekben.
Az üzletrészben a vásárlókkal kapcsolatos, és netán betörés esetén, az ajtókra irányítva veszi fel az ott történteket. Az egyéb helyiségekben /pld.raktár, öltöző, iroda/ ahol inkább a dolgozók, és a szállítók munkáját figyeli. Természetesen a munkaadó kíváncsi arra, hogy mi történik távolléte alatt. A kamera használatának, a felvételek megőrzésének nagyon komoly előírásai vannak. Helytelen a dolgozók megfigyelése, még akkor is ha ez egy természetes, valós, emberi tulajdonság.

16

duna írta:

17

A Lidl-ről csak annyit, hogy az Európai üzlethálózata zártkörű részvénytársaság keretei között működik.
Magyarul nem igazán engedik a közvéleményt, hogy beletekintsen a pénzügyeikbe.
Tulajdonosa a Swartz család. smile
Nem tudom ez a tipusú név kinek mit mond, de szerintem sokat sejtet a hovatartozásról.

Kerecsen az igazMEGmondó madár.

18

19

Tisztelt Gyuribácsi!Nem értem , ha szokta nézni a testületi ülést akkor tisztába van azzal is, hogy a Kucsera urat szinte mindig gunnyal reagálja le a polgármester. Tudom nehéz elhinni a feltételezéseket, de a figyelmenkívül hagyása és lekezelősége a polgármester asszonynak már nyilvánvaló, hiszen a tv élesbe mutatja. Nos ez a lekezelőség már akkor is meg volt, így Kucsera úr  hiába próbált ellenszegülni semmi nem történt. De azt gondolom pont ő és még 4- 5 képviselőtársa azok akik felelőséget éreznek a városért. Pl. kedves Gyuribácsi a KSZSZK átszervezésénél hiába kértek több információt senkit nem érdekelt, sőt akik megszavazták azok csendben unatkozva végighallgatták és látszott a karbatett kezükön, hogy ugyis az lesz amit ők akarnak. Nem hiszem tisztelt Gyuribácsi, h pont Kucsera Úron kell ezt számonkérni és a felelőtlen többség által végzett munkáért pot őt kell megkérdőjelezni.
Tisztelt Kucsera Úr! Kitartást kívánok az én támogatásomra számíthat és szeretném ha mindenki rájönne, hogy ön egy önzetlen, segítőkész , nagylelkű igaz magyar ember. Folytassa tovább a munkáját és hírdesse a saját értékrendjét mert a felnövekvő generációnak igenis kell a becsületes, küzdő és tiszteletreméltó pédakép.

20

Tisztelt Kucsera Úr
A Gyuribácsi által leírtak megfelelnek a valóságnak? Ha igen, akkor ki és mi akadályozza meg abban, hogy véleményét a szavazógomb megnyomásakor is fenntartsa? Nem "kerek" ez így nekem.

21

Kucsera György írta:

Tisztelt Gyuribácsi!

Olvasva válaszát, némi csalódottság fogalmazódott meg bennem. A leírtakból kiolvasható, hogy a kötvény kibocsátását támogatta. Egyetlen esetet sem említ a válaszában mellyel az így kapott pénz, s annak elköltése ellen szavazott volna. Gondolom azért nem, mert nem volt ilyen. Nem kételkedek szakmai hozzáértésében, szándékában. Ön tanult, diplomás ember. Éppen ezért nehezményezem kioktató stílusát. Tájékozatlanságom abból fakad, hogy nem rendelkezem annyi információval, mint Ön. Ezért tettem fel kérdéseimet. Nem értem a gondolatmenetét, konkrétan azt, hogy azokat a képviselőtársait bírálja, akikkel azonos módon szavazott.

„A mai napig a képviselők többsége nem mérte fel a súlyát a dolognak”
”Ott tartunk, hogy nem csak a kormány hanem a helyi hatalom az aki elzálogosította a város jövőjét.”

Mindkét mondatával egyetértek Képviselő Úr! Nem tudom figyelmen kívül hagyni, hogy Ön ennek a helyi hatalomnak aktív tagja. Munkáját leginkább a döntésein, s annak következményein tudom értékelni. Nagyon fontosak a hozzászólásai, annak tartalmi részei, de ez nem tudja feledtetni a leadott szavazatot. Nagyon szükséges az időben történő kockázat elemzés, ez igaz. Felteszem a kérdést, hogy most amikor a pénz el van költve, akkor mire lehet ezt még használni. Ön 2017-2020-ra jelzi azt az időpontot, amikor a város nem tudja a kamatot és a tőkét fizetni. Ebben az időpontban az utókor, s többek közt az unokám felmenti-e majd Önt a felelősség alól? Vajon hányan vannak, lesznek azok akik elfogadják mostani magyarázatát?
Tisztelt Kucsera Úr!
Önt is arra kérem, hogy unokáink érdekében is tegyen meg mindent képviselői munkájában, s azon kívül is a város megmaradása érdekében. Kioktatással, sértődéssel, másokra történő mutogatással nehéz ezt elérni.

Gyuribácsi

Kicsit többet kellene járnia önkormányzati ülésre. Esetleg akkor tájékozottabb lenne.  A jegyzőkönyvekről pedig csak annyit, hogy nem szó szerint íródnak minden esetben. A kötvénykibocsátás kapcsán az utolsó pillanatban kaptuk meg az anyagot. Miközben mint utólag kiderült hónapok óta ment a dolog fű alatt. Persze erről sem a PM sem a slepp nem adott tájékoztatást, még nekem sem, pedig a pü bizotság elnöke voltam akkor. Amúgy a jelenlegi elnök sem kap semmit, csak az utolsó pillanatban. Milyen érdekes ugye? A fenntartásaim akkor és most is mindig elmondtam. Engem külön kritika ért azért, mert nem akartam megszavazni. A mai napig a képviselők többsége nem mérte fel a súlyát a dolognak.

Tisztelt uram! Gondolom a zárt ülések anyagát is olvassa, ha ennyire tájékozott. Ígéretet kaptam arra, hogy a pénzügyi kockázat elemzést meg fogjuk kapni, semmi gond, de ez ne legyen gátja a város "fejlődésének". Amúgy meg milyen rossz ember vagyok én, hogy egyáltalán kötözködök közgazdász létemre és a kész tények birtokában. Ezért nem álltam ellent. Az ígéret pedig ígéret. Nos ez sem és sok egyéb más nem lett betartva. Már a kimodott szó után is tudták, hogy hazudnak. Számos esetben az előkészítetlenségek és a hozzá nem értés miatt is felszólaltam. Ez tény. Sok esetben pedig csak én és néhány képviselő aki gondolkodik. Jelezni kívánom, hogy mai napig nincs pü kockázat elemzés. Ennek oka pedig az, hogy nem lehet vállalható módon leírni azt, hogy kb 2017-2020 körül már a város nem tudja majd a kamatot és a tökét törleszteni. (És akkor még hol van 2030. a kötvény visszafizetésének dátuma.) Nagyon nagy áldozatokat kell majd vállalni. A város fejlesztési pénzei az utolsó garasig a törlesztésre mennek majd rá.  Vajon akkor majd mit fog mondani az expolgármester hölgy ha meg fogják kérdezni miért maradnak el a fejlesztések, szinten tartások? (Akkor is hazudik majd valami "okosat") Ott tartunk, hogy nem csak a kormány hanem a helyi hatalom az aki elzálogosította a város jövőjét.

Azt is jeleztem többször, hogy nem munkahelyteremtő beruházásokon van a hangsúly, pedig arra kellene koncentrálni valamint azokra a beruházásokra amik pénzt hozhatnak a városnak. ezzel kapcsolatban is le lettem torkolva. Ki meri azt kimondani, hogy szép lesz majd a választások évében a megépülő Kossuth park és belváros, de attól még nem lesz kenyér az asztalon pld. a városban élő munkanélküliek tányérjában?
Én ezt is megpróbáltam úgy előadni, hogy senkit ne bántsak meg vele. MÉG JEGYZŐKÖNYVEK nélkül is. Persze semmibe voltam véve.

Gondolom nem azt kéri számon rajtam, hogy erre fel kívánom a figyelmet hívni! Legalábbis remélem.

Tisztelt Gyuribácsi!

Esetleg a kritikai hangvételét nem azok felé kellene fordítania akik gondolkodás nélkül nyomogatnak? Nem azokat kellene számon kérni akik ész nélkül mindent megszavaznak amit eléjük tesznek? Persze aki hozzá sem szól azt nehéz kritizálni. Az a baja velem, hogy esetleg gondolkodom és számon kérek?
Súlyos milliókról döntünk. Vajon épp én lennék önnek az aki nem teszi a dolgát?
Kicsit nézzen jobban körül.

gyuribácsi írta:

Tisztelt Kucsera György Úr!

Ön több alkalommal is kifejezte aggodalmát a város eladósításával kapcsolatban. Leírta korábban, hogy nem volt elég információja a kötvény kibocsájtásról, az így kapott pénz tervezett felhasználásról. Tudomásom szerint ennek ellenére Ön mégis megszavazta a hitelfelvételt, vagy ahogy Ön fogalmaz: a város eladósítását. Mi volt ennek az oka? Az átnézett jegyzőkönyvekben egyetlen egy alkalommal sem találtam olyan felhasználást, pályázatot amit Ön hozzászólásában kritikával illetett volna, s ezért nem támogatott. Volt-e, és ha igen melyek voltak azok az estek melyeket Ön nem támogatott azok közül, melyhez a kötvényből származó pénzt használták fel?
Várom válaszát!
Gyuribácsi

Kucsera György írta:

Kedves Magdinéni!
Sajnos itt már régen nem a város, hanem egyéni érdekek mentén mennek a dolgok.
Ha megnézi a városi médiát a diktátorokra jellemző önfényezésen kívül mást nem látni. Eredmény, munkahelyteremtés pedig sehol, csak a felvett és elköltött milliárdok a város számláján. Sajnos ebben azok is erősen partnerek akik un. "lokálpatriótaként" és "városvédőként" tüntetik fel magukat. Osztogatják maguknak a pozíciókat és tele velük a helyi újság és TV. Másnak néha-néha jut csak hely. Élő példa erre az általunk rendezett Surjányi falunapot, ahol több ezre voltak kinn, de a város vezetése teljesen elhallgatta.
Véleményem szerint kicsúszott a város vezetésének kezéből a dolgok tisztességes irányítása.

22

Kedves Kucsera György!

Azért ez döbbenetes, -bár már várható is volt-, hogy a "másik" oldal is hallatja magát provokatív megjegyzésekkel.
Azt javaslom ne törödjünk velük, igazából bármit is írnak, csak esélyt és lehetőséget adnak arra, hogy leírjuk az igazat. Még több gondolat szóljon mellettünk és még többen kapcsolódjanak a fórumozásba.
Gyuribácsi, igen nagyot téved akkor amikor Önt támadja, és nem veszi figyelembe a korábban írt sorokat. Ezzel el is árulja magát. Vajon a "pénztárca nyitogatás" izgatta fel őket ennyire? Ja, ha város ellen szavaznak, a város közpénzét költik, verik adósságba a népet...ez nem számít? De amint az ő zsebükbe turkálunk..máris rosszul érzik magukat? Hát igen, ez fájdalmas is lehet. Amikor veszélyben a Gázsi. Mint tudjuk a hatalom = Pénz. Pénz= Hatalom. És elég gyenge kifogást hozott fel a Gyuribácsi, akkor amikor a jegyzőkönyvre utalt, mert innen üzenem, hogy mi is olvassuk...a különbség, hogy mi értjük is!

23

Tisztelt Gyuribácsi!

Kicsit többet kellene járnia önkormányzati ülésre. Esetleg akkor tájékozottabb lenne.  A jegyzőkönyvekről pedig csak annyit, hogy nem szó szerint íródnak minden esetben. A kötvénykibocsátás kapcsán az utolsó pillanatban kaptuk meg az anyagot. Miközben mint utólag kiderült hónapok óta ment a dolog fű alatt. Persze erről sem a PM sem a slepp nem adott tájékoztatást, még nekem sem, pedig a pü bizotság elnöke voltam akkor. Amúgy a jelenlegi elnök sem kap semmit, csak az utolsó pillanatban. Milyen érdekes ugye? A fenntartásaim akkor és most is mindig elmondtam. Engem külön kritika ért azért, mert nem akartam megszavazni. A mai napig a képviselők többsége nem mérte fel a súlyát a dolognak.

Tisztelt uram! Gondolom a zárt ülések anyagát is olvassa, ha ennyire tájékozott. Ígéretet kaptam arra, hogy a pénzügyi kockázat elemzést meg fogjuk kapni, semmi gond, de ez ne legyen gátja a város "fejlődésének". Amúgy meg milyen rossz ember vagyok én, hogy egyáltalán kötözködök közgazdász létemre és a kész tények birtokában. Ezért nem álltam ellent. Az ígéret pedig ígéret. Nos ez sem és sok egyéb más nem lett betartva. Már a kimodott szó után is tudták, hogy hazudnak. Számos esetben az előkészítetlenségek és a hozzá nem értés miatt is felszólaltam. Ez tény. Sok esetben pedig csak én és néhány képviselő aki gondolkodik. Jelezni kívánom, hogy mai napig nincs pü kockázat elemzés. Ennek oka pedig az, hogy nem lehet vállalható módon leírni azt, hogy kb 2017-2020 körül már a város nem tudja majd a kamatot és a tökét törleszteni. (És akkor még hol van 2030. a kötvény visszafizetésének dátuma.) Nagyon nagy áldozatokat kell majd vállalni. A város fejlesztési pénzei az utolsó garasig a törlesztésre mennek majd rá.  Vajon akkor majd mit fog mondani az expolgármester hölgy ha meg fogják kérdezni miért maradnak el a fejlesztések, szinten tartások? (Akkor is hazudik majd valami "okosat") Ott tartunk, hogy nem csak a kormány hanem a helyi hatalom az aki elzálogosította a város jövőjét.

Azt is jeleztem többször, hogy nem munkahelyteremtő beruházásokon van a hangsúly, pedig arra kellene koncentrálni valamint azokra a beruházásokra amik pénzt hozhatnak a városnak. ezzel kapcsolatban is le lettem torkolva. Ki meri azt kimondani, hogy szép lesz majd a választások évében a megépülő Kossuth park és belváros, de attól még nem lesz kenyér az asztalon pld. a városban élő munkanélküliek tányérjában?
Én ezt is megpróbáltam úgy előadni, hogy senkit ne bántsak meg vele. MÉG JEGYZŐKÖNYVEK nélkül is. Persze semmibe voltam véve.

Gondolom nem azt kéri számon rajtam, hogy erre fel kívánom a figyelmet hívni! Legalábbis remélem.

Tisztelt Gyuribácsi!

Esetleg a kritikai hangvételét nem azok felé kellene fordítania akik gondolkodás nélkül nyomogatnak? Nem azokat kellene számon kérni akik ész nélkül mindent megszavaznak amit eléjük tesznek? Persze aki hozzá sem szól azt nehéz kritizálni. Az a baja velem, hogy esetleg gondolkodom és számon kérek?
Súlyos milliókról döntünk. Vajon épp én lennék önnek az aki nem teszi a dolgát?
Kicsit nézzen jobban körül.

gyuribácsi írta:

Ön több alkalommal is kifejezte aggodalmát a város eladósításával kapcsolatban. Leírta korábban, hogy nem volt elég információja a kötvény kibocsájtásról, az így kapott pénz tervezett felhasználásról. Tudomásom szerint ennek ellenére Ön mégis megszavazta a hitelfelvételt, vagy ahogy Ön fogalmaz: a város eladósítását. Mi volt ennek az oka? Az átnézett jegyzőkönyvekben egyetlen egy alkalommal sem találtam olyan felhasználást, pályázatot amit Ön hozzászólásában kritikával illetett volna, s ezért nem támogatott. Volt-e, és ha igen melyek voltak azok az estek melyeket Ön nem támogatott azok közül, melyhez a kötvényből származó pénzt használták fel?
Várom válaszát!
Gyuribácsi

Kucsera György írta:

Kedves Magdinéni!
Ha megnézi a városi médiát a diktátorokra jellemző önfényezésen kívül mást nem látni. Eredmény, munkahelyteremtés pedig sehol, csak a felvett és elköltött milliárdok a város számláján. Sajnos ebben azok is erősen partnerek akik un. "lokálpatriótaként" és "városvédőként" tüntetik fel magukat. Osztogatják maguknak a pozíciókat és tele velük a helyi újság és TV. Másnak néha-néha jut csak hely. Élő példa erre az általunk rendezett Surjányi falunapot, ahol több ezre voltak kinn, de a város vezetése teljesen elhallgatta.
Véleményem szerint kicsúszott a város vezetésének kezéből a dolgok tisztességes irányítása.

magdinéni írta:

Tisztelt Kucsera Úr!

Vettem a fáradtságot és megkerestem a jegyzőkönyveket ahogy ajánlották. Engem a 2009. jún 1-i jegyzőkönyvben leírtak aggasztanak.
Ott szavazták meg a képviselők a második "társadalmi megbízatású" alpolgármestert. A pénzügyi bizottság tagjait alkotók közül többen nem tetszésüket fejezték ki. Elmondták, hogy több mint 3millió plusz forintba kerül ez a városnak, miközben nem maradt pénz és a város költségvetése 330 millió forintos működési hiánnyal számol. A Polgármester asszony nemtetszését nyílvánította a felszólalások miatt és lezárta a vitát. Ezután pedig megszavazták az új alpolgármestert. Én ezt nem értem. Miért nem a város érdekeit nézik, miért egy szeszélyes, magányos ember akaratát képviselik? Talán megvárták, hogy Szegő alpolgármester elmenjen nyugdíjba? Kapja a jó magas (polgármesteri fizetések után járó) nyugdíjat.
Mellette a felére csökkentett alpolgármesteri juttatását. Segítsen ki kérem, mert most olyan érzésem van, hogy a "kecske is jóllakott és a káposzta is megmaradt", csak mi nem számítunk.
tisztelettel.magdika

Kucsera György
önkormányzati képviselő
Wass Albert Polgári Kör Egyesülete elnöke ( www.freedom.hu/  )

24

Várom válaszát!
Gyuribácsi

Kucsera György írta:

Kedves Magdinéni!

magdinéni írta:

Tisztelt Kucsera Úr!

Vettem a fáradtságot és megkerestem a jegyzőkönyveket ahogy ajánlották. Engem a 2009. jún 1-i jegyzőkönyvben leírtak aggasztanak.
Ott szavazták meg a képviselők a második "társadalmi megbízatású" alpolgármestert. A pénzügyi bizottság tagjait alkotók közül többen nem tetszésüket fejezték ki. Elmondták, hogy több mint 3millió plusz forintba kerül ez a városnak, miközben nem maradt pénz és a város költségvetése 330 millió forintos működési hiánnyal számol. A Polgármester asszony nemtetszését nyílvánította a felszólalások miatt és lezárta a vitát. Ezután pedig megszavazták az új alpolgármestert. Én ezt nem értem. Miért nem a város érdekeit nézik, miért egy szeszélyes, magányos ember akaratát képviselik? Talán megvárták, hogy Szegő alpolgármester elmenjen nyugdíjba? Kapja a jó magas (polgármesteri fizetések után járó) nyugdíjat.
Mellette a felére csökkentett alpolgármesteri juttatását. Segítsen ki kérem, mert most olyan érzésem van, hogy a "kecske is jóllakott és a káposzta is megmaradt", csak mi nem számítunk.
tisztelettel.magdika

médium írta:

Istenem...belemegyünk az éjszakába...hát legyen -csak arra kérlek ne öljük meg egymást - így lefekvés előtt!
Szóval. Először is Rendet kell tenni, éppen fordítva mint ahogyan most próbálták. Pénzt kell teremteni. FÁJNI FOG, csak fordítva, nem a nyugdíjasoktól a Besorolási béren élő alkalmazottaktól, a multiknál minimál béren foglalkoztatott alkalmazottaktól stb...kell elvenni. Hanem azoktól akik folyamatosan az eladósodott országunk terhét nap mint nap önös érdekük, önzőségük mértéktelenségük és pofátlanságuk révén tovább növelik. Saját zsebüket tömik, miközben kizsákmányolják a körülöttük lévő dolgos embereket. Ellehetelenítik a családokat, perifériára taszítják a nyugdíjasokat. Ez jelenleg is érinti kisvárosunkat is a Polgármester bérét leírta Kucsera úr. Azonnali min 50%-os csökketést sürgetnék és kizárólag számlával igazolt költségtérítést engedélyeznék. Te nagy számoló vagy! Kérlek számold ki, ha ezt a trendet feltételezzük Mo. minden településén, mennyi lenne az azonnali megtakarítás. Egyik percről a másikra...mint a közszférában...volt 13. havi fizu - nincs. Volt 13. havi nyugdíj - nincs. Tessék élj boldogulj!!!!
Ma valaki javaslatot tett egy lakossági fórumra. Én ezzel állnék elő, meg azzal, ha a JENŐ akart két alpolgármestert, hogy segítse a munkáját, akkor evidens, hogy az ő bércsökkenése terhére Nem?

25

Kedves Magdinéni!

magdinéni írta:

Tisztelt Kucsera Úr!

tisztelettel.magdika

médium írta:

Istenem...belemegyünk az éjszakába...hát legyen -csak arra kérlek ne öljük meg egymást - így lefekvés előtt!
Szóval. Először is Rendet kell tenni, éppen fordítva mint ahogyan most próbálták. Pénzt kell teremteni. FÁJNI FOG, csak fordítva, nem a nyugdíjasoktól a Besorolási béren élő alkalmazottaktól, a multiknál minimál béren foglalkoztatott alkalmazottaktól stb...kell elvenni. Hanem azoktól akik folyamatosan az eladósodott országunk terhét nap mint nap önös érdekük, önzőségük mértéktelenségük és pofátlanságuk révén tovább növelik. Saját zsebüket tömik, miközben kizsákmányolják a körülöttük lévő dolgos embereket. Ellehetelenítik a családokat, perifériára taszítják a nyugdíjasokat. Ez jelenleg is érinti kisvárosunkat is a Polgármester bérét leírta Kucsera úr. Azonnali min 50%-os csökketést sürgetnék és kizárólag számlával igazolt költségtérítést engedélyeznék. Te nagy számoló vagy! Kérlek számold ki, ha ezt a trendet feltételezzük Mo. minden településén, mennyi lenne az azonnali megtakarítás. Egyik percről a másikra...mint a közszférában...volt 13. havi fizu - nincs. Volt 13. havi nyugdíj - nincs. Tessék élj boldogulj!!!!
Ma valaki javaslatot tett egy lakossági fórumra. Én ezzel állnék elő, meg azzal, ha a JENŐ akart két alpolgármestert, hogy segítse a munkáját, akkor evidens, hogy az ő bércsökkenése terhére Nem?   

labor1 írta:

Szerintem nem mindegy.

De te, hogy képzeled el a segítséget? Kíváncsi lennék rá, hogy oldanád meg a problémát?

Kucsera György
önkormányzati képviselő
Wass Albert Polgári Kör Egyesülete elnöke ( www.freedom.hu/  )

26

Akkor az APEH főmunkatárs ismerősöd azt is tudja, hogy összességében mekkora esély van a behajtásra. Változás biztos lesz, de hogy ez kit és mit, mennyit és hol érint erősen kétséges. De ha már bizakodni sem lehet akkor megette a fene az egészet.

27

És egy utolsó, pontosan ismerem az Apeh oldalt, és pontosan tudom ki van rajta, azt is tudom kire utaltál az imént.
Érdekes mind mind jólszituált emberek, nem fenyegeti őket, hogy elveszítik az otthonukat (mint a lakáshitelesek többségét, akik többsége "kétkezi munkás"), sőt egyik másik folyamatosan gyarapítja vagyonát. És egyiket sem fenyegeti az otthon elvesztése. Sőt. Egy ismerősöm  mondta, aki az Apeh főmunkatársa,hogy kérte a vezetést adják ki a feladatot, hogy megcsípjék és rendezzék a dolgokat. Jelenleg ki se adják. Nem is akarják kideríteni, megállítani, behajtani. Látod milyen egyszerű..jön majd jövőre a változás és kiadják.

28

Azt nem mondtam, hogy nem zavar. Csak erről nem rendelkezek infóval. Ellenben voltak olyan települések akik a kiadott devizaalapú kötvényből befolyt összegből komoly árfolyamnyereséget könyveltek el. Nézd, nem mondanám magam feszült embernek, az általad leírtak sem zaklatnak fel, legfeljebb naívnak tartanálak. De nem szoktam embereket fórumos hozzászólások alapján megítélni. Sose lehet tudni...
Ne te old meg, nem is várja ezt el tőled senki, de elképzelésed lehet. De ha ez ekkora titok...

29

Hihetetlen, nem vagy semmi...pont jó lennél arra, hogy JENŐ-vel összezárjunk 1-2 órára. Addig jól kifacsarnád mint egy citromot... és kikényszerítenél néhány aláírást is, az ügy érdekében. Legyél már kicsit lazább. Érdekes, hogy a város deviza adóssága nem zavar.  Csak az én ki nem mondott szavaim zaklatnak fel ennyire? Te is tudod, hogy ez nevetséges. Majd konkrétumokról döntenek azok, akiket megválasztanak a kellő időben. Jó vicc, majd én oldom meg a problémát. Hidd el vagyunk/leszünk egy páran akik félszavakból is értjük egymást. És a kellő időben megtesszük a megfelelő lépést.

labor1 írta:

"Folyamatosan a megoldásról írok, csak nem veszed észre."
50%-al csökkentsük a polgármesterek pénzét, hajtsuk be a behajthatatlant (egyébként T.miklósit is találsz a listán , ismert személy fia miért nem kérdezed meg tőle miért nem fizeti már be azt a több mint 10 millió Ft elmaradást), számoljuk fel  a feketegazdaságot, stb. ezek mind közhelyek, fontosak, de ezek mind arra valók, hogy az egyszerű ember figyelmét eltereljék a valós problémákról.
"Nem ötletelni kell, meg így gondolni, úgy gondolni." bizony bizony erre próbállak rávezetni. Te csak arról írsz kitől kéne elvenni, de arról már nem szólsz, hogy amit elveszel azt kinek és hogy akarod oda adni. A teljességhez hozzátartozik ez is.

"Folyamatosan a megoldásról írok,.." Na hajrá, tényleg nem találom.

"Hozzád hasonló "kétkezi munkást" én nem ismerek, akik engem körülvesznek folyamatosan tiltakozásukat fejezik ki a jelenlegi helyzet ellen és bíznak a szebb jövőben!"
Ezt is leírtam csak nem vetted figyelembe:
""Természetesen én sem értek egyet a teljesítménytől független, aránytalan javadalmazásokkal, kiugró jutalmakkal, végkielégítésekkel. Ezt meg kell szüntetni, kiváltképp a közpénzekből működő társaságoknál.  Drasztikusan kell csökkenteni az önkormányzati, állami foglalkoztatást, ki kell pukkasztani az állam"vizfejét". Ez is fájni fog de meg kell lépni."""

A krízisalapról mi a véleményed?

30

Ha hiszed ha nem, havi rendszeres jövedelmünk egy főre eső összege nem éri el a 60000 Ft-ot (bér, gyes, cs.pótlék).

31

"Folyamatosan a megoldásról írok, csak nem veszed észre."
50%-al csökkentsük a polgármesterek pénzét, hajtsuk be a behajthatatlant (egyébként T.miklósit is találsz a listán , ismert személy fia miért nem kérdezed meg tőle miért nem fizeti már be azt a több mint 10 millió Ft elmaradást), számoljuk fel  a feketegazdaságot, stb. ezek mind közhelyek, fontosak, de ezek mind arra valók, hogy az egyszerű ember figyelmét eltereljék a valós problémákról.
"Nem ötletelni kell, meg így gondolni, úgy gondolni." bizony bizony erre próbállak rávezetni. Te csak arról írsz kitől kéne elvenni, de arról már nem szólsz, hogy amit elveszel azt kinek és hogy akarod oda adni. A teljességhez hozzátartozik ez is.

"Folyamatosan a megoldásról írok,.." Na hajrá, tényleg nem találom.

"Hozzád hasonló "kétkezi munkást" én nem ismerek, akik engem körülvesznek folyamatosan tiltakozásukat fejezik ki a jelenlegi helyzet ellen és bíznak a szebb jövőben!"
Ezt is leírtam csak nem vetted figyelembe:
""Természetesen én sem értek egyet a teljesítménytől független, aránytalan javadalmazásokkal, kiugró jutalmakkal, végkielégítésekkel. Ezt meg kell szüntetni, kiváltképp a közpénzekből működő társaságoknál.  Drasztikusan kell csökkenteni az önkormányzati, állami foglalkoztatást, ki kell pukkasztani az állam"vizfejét". Ez is fájni fog de meg kell lépni."""

A krízisalapról mi a véleményed?

32

Igen, szépen összeszedted a kérdéseimre a választ. De mindíg mindenhez hozzáfűzöd, hogy de ez....de az.....
tehát a felvetéseimre válaszolsz, de többnyire el is veted. Másképp gondolkodunk, más malmában őrlünk. Még csak annyit, hogy köztudott, hogy a város is devizában adósodott el, ne felejtsd el, hogy 2010-től évi 200 millió forintot kell visszafizetnünk  19 évig egy olyan hitelre, amiről nem is tudjuk mikor hová folyik el a pénz...ezt a városunk "nagyjai" intézték így...Ha itt élsz, akkor majd ezt is viselni fogod, pedig nem a Te döntésed, ne menjünk hát előre azt javaslom, hogy gondolkodjunk továbbra is városi szinten. Megoldás? Nem ötletelni kell, meg így gondolni, úgy gondolni. Eddig csak olyan intézkdések történtek, amelyek a középosztályt, időseket, gyerekeket súlytották. Folyamatosan a megoldásról írok, csak nem veszed észre. Igenis a másik oldalt is meg kell szorítani, hogy szűkítsük a rést a pajzson. Hozzád hasonló "kétkezi munkást" én nem ismerek, akik engem körülvesznek folyamatosan tiltakozásukat fejezik ki a jelenlegi helyzet ellen és bíznak a szebb jövőben!

33

Médium, komolyan nem értelek én folyamatosan válaszoltam a te felvetéseidre. Te egyetlen egyre nem voltál képes. Felhoztál valamit, én válaszoltam rá. Te elbagatelizáltad, majd újabb dolgokat dobtál a vödörbe.

"Számoljuk csak össze a magánszemélyek és vállalkozások adóhátralékát. Számoljunk nagyban, csak a 10.,000.000.- Ft felettit nézzük. Tegyük hozzá a fekete munkából élők és foglalkoztatottak által nem fizetett adót. És becsüljük meg a különböző offshore cégek által "megtakarított" adók összegét"

1. 80%-a behajthatatlan több éves tartozás, mindíg számol vele a költségvetésde sosem teljesül 2. aránya az utóbbi időben drasztikusan csökkent, csak nagyvonalakban lehet találgatni az összegről. Teljesen megszüntetni még a fejlettebb országokban sem tudták. 3. sajnálatosan törvényes keretek között ezt meg tudták tenni, jelenlegi Pénzügyminiszterünk is aktívan adta a tanácsokat ez ügyben még a  Deloitte-os tevékenysége alatt.

Azt eddig nem tudtuk meg, hogy te miként gondolod, mert erről eleddig nem írtál. Bár nemegyszer rákérdeztem.
"és ne emlegesd már folyton ezt a deviza adósságot" szerinted emberek tízezrei miért kerültek bajba?

Egy kicsit nézzél utána a dolgoknak. Ok-okozat meglesz majd meglátod.

"De már nem írok a témában többet....Te a magad igazát hajtod..én a tömegekét mondom. Nincs kedvem tovább bizonygatni, hogyan is gondolom."
Én nem a magam igazát hajtom, csak racionálisan nézem a dolgokat. Te csak azt hajtod szegények segítsünk rajtuk. Ok de mondjad már hogyan, valami megfoghatót, valami végrehajthatót írjál.

34

Tisztelt Kucsera Úr!

tisztelettel.magdika

médium írta:

labor1 írta:

Szerintem nem mindegy.

De te, hogy képzeled el a segítséget? Kíváncsi lennék rá, hogy oldanád meg a problémát?

35

Nem még nem szedtük össze! Különben pedig a "néhány milliárd"-ról alkotott véleményed gondold és értékeld egy kicsit át kérlek , és ne emlegesd már folyton ezt a deviza adósságot. Keress még egy kis pénzt péld. az APEH honlapon. Jó? Számoljuk csak össze a magánszemélyek és vállalkozások adóhátralékát. Számoljunk nagyban, csak a 10.,000.000.- Ft felettit nézzük. Tegyük hozzá a fekete munkából élők és foglalkoztatottak által nem fizetett adót. És becsüljük meg a különböző offshore cégek által "megtakarított" adók összegét. Sztem már az eddig felsoroltak is milliárdos tételek..... és még van ötletem.  De már nem írok a témában többet....Te a magad igazát hajtod..én a tömegekét mondom. Nincs kedvem tovább bizonygatni, hogyan is gondolom.

labor1 írta:

Való igaz, hogy pénz nélkül sok mindent nem lehet csinálni. De szerintem amit itt felvázoltál az összességében néhány milliárd forintnál többet nem eredményezne. Ellenben a lakosság deviza adóssága több száz milliárd forintra rúg. Nagyon sok településen (döntően kis lélekszámú települések) a polgármester javadalmazás nélkül látja el feladatát. Nagyon sok olyan De én már település van ahol a fejlődés tetten érhető, dinamikus ott is elvegyük? Természetesen én sem értek egyet a teljesítménytől független, aránytalan javadalmazásokkal, kiugró jutalmakkal, végkielégítésekkel. Ezt meg kell szüntetni, kiváltképp a közpénzekből működő társaságoknál.  Drasztikusan kell csökkenteni az önkormányzati, állami foglalkoztatást, ki kell pukkasztani az állam"vizfejét". Ez is fájni fog de meg kell lépni. A versenyszféra teljesen más. Kimutatások alapján a dolgozói létszám mindössze 3-4 %-a van minimálbéren foglalkoztatva. Lehet róla vitatkozni, én most nem mennék bele.
13. havi juttatás, hát igen most lehet megint nem leszek szerinted empatikus, de egy év 12 hónapból áll. A versenyszférában miért nem volt kötelező a 13. havi bér? A közszférában dolgozók, nagyon sok olyan kedvezménnyel bírtak amivel egy kétkezi munkás nem rendelkezett.
De tegyük fel, hogy összeszedtünk nagyon sok pénzt, Te hogyan kinek, milyen feltételekkel juttatnál, segítenél?

36

munkanélküléségről jut eszembe, pont autóhitel ügyében van lehetőség olyan biztosításra, amikor is a munkaügyi kozpont fizeti a hitelt, amíg te munkanélküli vagy, vagy valami hasonló. ennek érdemes utána járni, ha hitelt fesz fel az ember hosszú évre, hogy ne döljön be minden, ha megszünik az ember munkaviszonya egyik napról a másikra

37

Elnézést, ilyen vihart kavartam itt. Igazából csak okulás kép írtam a történetet a deviza hitellel kapcsolatban. Amikor felvettük, hosszú és rövidtávon ez bizonyult a legjobbnak, így jártunk.

szem

38

Való igaz, hogy pénz nélkül sok mindent nem lehet csinálni. De szerintem amit itt felvázoltál az összességében néhány milliárd forintnál többet nem eredményezne. Ellenben a lakosság deviza adóssága több száz milliárd forintra rúg. Nagyon sok településen (döntően kis lélekszámú települések) a polgármester javadalmazás nélkül látja el feladatát. Nagyon sok olyan település van ahol a fejlődés tetten érhető, dinamikus ott is elvegyük? Természetesen én sem értek egyet a teljesítménytől független, aránytalan javadalmazásokkal, kiugró jutalmakkal, végkielégítésekkel. Ezt meg kell szüntetni, kiváltképp a közpénzekből működő társaságoknál.  Drasztikusan kell csökkenteni az önkormányzati, állami foglalkoztatást, ki kell pukkasztani az állam"vizfejét". Ez is fájni fog de meg kell lépni. A versenyszféra teljesen más. Kimutatások alapján a dolgozói létszám mindössze 3-4 %-a van minimálbéren foglalkoztatva. Lehet róla vitatkozni, én most nem mennék bele.
13. havi juttatás, hát igen most lehet megint nem leszek szerinted empatikus, de egy év 12 hónapból áll. A versenyszférában miért nem volt kötelező a 13. havi bér? A közszférában dolgozók, nagyon sok olyan kedvezménnyel bírtak amivel egy kétkezi munkás nem rendelkezett.
De tegyük fel, hogy összeszedtünk nagyon sok pénzt, Te hogyan kinek, milyen feltételekkel juttatnál, segítenél?

39

labor1 írta:

Szerintem nem mindegy.

40

Szerintem nem mindegy.

41

Megnyugtatlak nem banki dolgozó vagyok, csak sokat olvasok a témában, meg ugye érintett is vagyok benne.
"Nem az a lényeg, hogy forint vagy deviza, 29.000.- vagy 39.000.- a részlet" hidd el, hogy lényeg ez is mert ami akkor 39000 Ft volt volt az ma 36000 Ft, de ami 29000 Ft volt akkor az lehet most 60000 Ft és a fizetések ... abban teljesen igazad van.
Én nem akartalak, és nem is akarlak meggyőzni, csak tedd félre egy időre az amúgy rendkívül pozitív  (segítsünk mindenkin) személyiségedet és nézd racionálisan a dolgokat ezzel még senkinek nem okozol kárt.

42

Ui. A munkatársam a jövőhónaptól már 86.000.- Ft-ot sem visz majd haza, mert ma - Önhibáján kívül - elbocsátották!

Labor 1, ha Te így járnál hidd el teljesen mindegy, hogy 36.000.- vagy 45.000.- vagy akármennyi...a dominó elv működésbe lép.

43

Labor1 most Te akkor kétkezi munkás vagy a Bankban? Nem értelek. Részemről lezártam a vitát, úgy, hogy részben igazat adtam Neked.Nekem nincs ekkora bank ismeretem, én a másik oldalt képviselem és védem és fogom védeni.
Ma meghallagattam egy embert, aki 8 éve volt a munkatársam. 36 évi munkaviszony után (érettségi+felsőfokú szakképzésű) havi 86.000.- Ft-ot visz haza. Merre facsarjam a szálakat? Merre? Nem az a lényeg, hogy forint vagy deviza, 29.000.- vagy 39.000.- a részlet, hanem a lehetetlenül alacsonyan tartott bérek, nyugdíja, Gyes, Gyed, a megadóztatott családipótlék. De gondolom ismered a hozzászólásaimat. Nem tudsz meggyőzni... Téged sem bántalak, de mást sem fogok.

labor1 írta:

Igen tudom hogy nagy a baj, de szerinted engem és a hozzám hasonlót nem érinti a válság? Hidd el nem vagyok egyedüli forinthiteles. Nekem is nehezebb előteremteni a család megélhetéséhez szükséges pénzt. De érted mi a probléma. Utánaszámoltál?
Mi a véleményed azokról akik a válság előszelében is még devizában vették fel a hitelt, Ők miben bíztak?
Ez egy nagyon összetett szerteágazó probléma, személy szerint a kormányt, a PSZÁF-t, az MNB-t tartom felelősnek, mert engedték elszabadulni a hitelállományt devizában. Ezt még jó pár évig nyögni fogjuk. Nem véletlen az MNB korlátozó próbálkozása csak túl későn jött. A porig égett házhoz már nem kell tűzoltó!

44

Igen tudom hogy nagy a baj, de szerinted engem és a hozzám hasonlót nem érinti a válság? Hidd el nem vagyok egyedüli forinthiteles. Nekem is nehezebb előteremteni a család megélhetéséhez szükséges pénzt. De érted mi a probléma. Utánaszámoltál?
Mi a véleményed azokról akik a válság előszelében is még devizában vették fel a hitelt, Ők miben bíztak?
Ez egy nagyon összetett szerteágazó probléma, személy szerint a kormányt, a PSZÁF-t, az MNB-t tartom felelősnek, mert engedték elszabadulni a hitelállományt devizában. Ezt még jó pár évig nyögni fogjuk. Nem véletlen az MNB korlátozó próbálkozása csak túl későn jött. A porig égett házhoz már nem kell tűzoltó!

45

Rendben, rendben...nem akarok vitatkozni! Te magadról beszélsz és nagyon is rendben van, hogy Te ilyen előrelátó tudtál lenni... De mások sem biztos, hogy hibásak, nem szabad őket "cserben hagyni", lehet, hogy devizahitelesek de emberek...magyarok...és túl kell nekik is élni ezt az időszakot. És hidd el van köztük olyan ember mint te vagy gyereket nevelnek, tető kell a fejük felé...hidd el nagy a baj...nagyon nagyon nagy!

labor1 írta:

Szerinted én nem dolgozok meg azért hogy kifizessem a FORINT hiteleimet? Szerinted én nem mentem át a hitelfelvételi procedúrán? Mennyivel volt nehezebb felvenni deviza hitelt, mint forint hitelt? Mivel kellett többet felmutatni  a devizahitelért  minta forinthitelért? 7 évvel ezelőtt 5 mill. forint hitelt forint alapon 20 évre kb.:39000 Ft/hó-ért kaptál, svájci frank alapon mindezt megkaptad kb.:27-29000 Ft/hó-ért akkor, mi most fizetünk Kb.:36000 Ft/hó, míg a frankos már ennél is jóval többet. Miért is segítsem az elmút egy évért vagy az elmúlt 7 évért. Nézd már meg ki mennyit fizetett eddig a hitelért? Érted amit írok? Nem vagyok empatikus? Gondolkozz, nehogy már én legyek a hibás mert a nemzeti valutámban vettem fel a hitelt. Bíztam a saját gazdaságunkban. Szerinted felelőtlen voltam amikor a forinthitelt választottam? Hidd el ha forintban adósodott volna el az emberek többsége nem lenne ekkora probléma. Való igaz, hogy a  ""merészebb" vágyaikat" visszább kellett volna fogni. Akkor most ki a felelőtlen?
Nem vagyok képviselő, nem vagyok vezető, kétkezi munkás vagyok. Van két gyermekem, megértő, szerető feleségem és nagyon is empatikus vagyok.

46

Szerinted én nem dolgozok meg azért hogy kifizessem a FORINT hiteleimet? Szerinted én nem mentem át a hitelfelvételi procedúrán? Mennyivel volt nehezebb felvenni deviza hitelt, mint forint hitelt? Mivel kellett többet felmutatni  a devizahitelért  minta forinthitelért? 7 évvel ezelőtt 5 mill. forint hitelt forint alapon 20 évre kb.:39000 Ft/hó-ért kaptál, svájci frank alapon mindezt megkaptad kb.:27-29000 Ft/hó-ért akkor, mi most fizetünk Kb.:36000 Ft/hó, míg a frankos már ennél is jóval többet. Miért is segítsem az elmút egy évért vagy az elmúlt 7 évért. Nézd már meg ki mennyit fizetett eddig a hitelért? Érted amit írok? Nem vagyok empatikus? Gondolkozz, nehogy már én legyek a hibás mert a nemzeti valutámban vettem fel a hitelt. Bíztam a saját gazdaságunkban. Szerinted felelőtlen voltam amikor a forinthitelt választottam? Hidd el ha forintban adósodott volna el az emberek többsége nem lenne ekkora probléma. Való igaz, hogy a  ""merészebb" vágyaikat" visszább kellett volna fogni. Akkor most ki a felelőtlen?
Nem vagyok képviselő, nem vagyok vezető, kétkezi munkás vagyok. Van két gyermekem, megértő, szerető feleségem és nagyon is empatikus vagyok.

47

Kedves Labor1, köszönöm, mostmár kezdem érteni.
Válaszom rövid lesz és világos.
Tudod, ahhoz, hogy valaki deviza hitelhez jutott nem kevés proceduraával járt/jár.
Tanácstalan is volt az emberek többsége és hallgatott a bank munkatársaira, akik jónak látták, ha
deviza hitelben veszik fel az emberek a pénzt. A másik jóval alacsonyabb volt a törlesztő részlet, így "merészebb" vágyaikat
is meg tudták valósítani, amit egyébként nem lettek volna képesek. Tudod ezek az emberek KEMÉNYEN DOLGOZNAK!!!! és mindent megtesznek azért, hogy ne veszítsék el azt amiért ennyit KÜZDÖTTEK. Írod, hogy ellenzed a deviza hitelesek megsegítését. Már csak abban bízom, hogy vagy aki vagy, élsz ahogy élsz, de remélem nem vagy sem képviselő, sem vállalati vezető. Az empátia hiányod számomra kézenfekvő.

labor1 írta:

Tisztelt medium

Nem a fanyar humor beszél belőlem, csak a racionalitás. Nekem is van hitelem, lakáshitel forint alapú. Ugyanakkor választhattam volna akkor a jóval alacsonyabb törlesztőrészletű, de kockázatosabb devizaalapú hitelt is. Ez volt 7 éve. Ismeretesek a következmények. A hitel részlete minden évben csökken (igaz minimálisan),  de kiszámítható,  tervezhető. Többek között ezért ellenzem a devizahitelesek megsegítését is. Cselekvőképes személynek adnak hitelt, a kockázatot vállalta sajnos ez ezzel jár.
Ugyanez igaz volt a kocsi-hitelemre is igaz az már letelt, de 8 évvel ezelőtt sem választottuk a devizahitelt. Ismerős a reklámszöveg, ugye? Forintban kapod a fizetésed, forintért vásárolsz, de forintban is adósodj el!
A hitelre szükség van, és még jó ideig szükség is lesz a lakosság részére, de nem devizában. Hihetetlen nemzetgazdasági problémát okoz a lakosság túlzott devizaadóssága. Ezt gondolom, Te is tudod. Az ország kiszolgáltatottságát ez a helyzet csak növelte.

48

"Hidd el többségük nem hozott felelőtlen döntést, csak próbált boldogulni. "

Sajnos sokan felelőtlen döntést hoztak, ez érezhető a "BAR" lista hihetetlen mértékű bővülésén is. Szerinted Ők boldogultak? Önmagában felelőtlen volt az aki devizában adósodott el. Sokan autót is úgy vettek, hogy még önrészt sem fizettek be, az autó értéke még a hitelt sem fedezte. Sok ember úgy adósodott el, hogy (még a válság előtt is) egyik hónapról a másikra élt, egy váratlan kiadás borította a családi kasszát. Szerinted ez felelős döntés?

49

Tisztelt medium

Nem a fanyar humor beszél belőlem, csak a racionalitás. Nekem is van hitelem, lakáshitel forint alapú. Ugyanakkor választhattam volna akkor a jóval alacsonyabb törlesztőrészletű, de kockázatosabb devizaalapú hitelt is. Ez volt 7 éve. Ismeretesek a következmények. A hitel részlete minden évben csökken (igaz minimálisan),  de kiszámítható,  tervezhető. Többek között ezért ellenzem a devizahitelesek megsegítését is. Cselekvőképes személynek adnak hitelt, a kockázatot vállalta sajnos ez ezzel jár.
Ugyanez igaz volt a kocsi-hitelemre is igaz az már letelt, de 8 évvel ezelőtt sem választottuk a devizahitelt. Ismerős a reklámszöveg, ugye? Forintban kapod a fizetésed, forintért vásárolsz, de forintban is adósodj el!
A hitelre szükség van, és még jó ideig szükség is lesz a lakosság részére, de nem devizában. Hihetetlen nemzetgazdasági problémát okoz a lakosság túlzott devizaadóssága. Ezt gondolom, Te is tudod. Az ország kiszolgáltatottságát ez a helyzet csak növelte.

50

médium írta:

Kedves Labor1!
Remélema fanyar humor beszél belőled, mert egyébként komolyan nem is értelek. Vagy mégis. 2 lehetőséget gondolok, az első: Te egy rendkívül szerencsés ember vagy. Valószínűleg jól fizető állásod van, ami mellett az elmúlt időszakban nem volt szükséged hitel felvételre. Mindened megvan és a jövőben sem áll úgy a helyzet, hogy hitelre lesz szükséged.
A másik: élsz ahogy élsz, van amiért megdolgoztál és inkább lemondasz mindenről mintsem hitelt vegyél fel.
Szerencsés vagy: elégedett vagy mindennel.....minden rendben van. Nehogy már azok az igyekvő emberek LEGYENEK HIbáSAK, akik az 5-ről a 6-ra nem tudtak jutni csak ha hitel segítségével vásároltak lakást... autót.....Hidd el többségük nem hozott felelőtlen döntést, csak próbált boldogulni.

labor1 írta:

Hány évre vetted fel a hitelt?
A gépjármű vételárának hány %-át vetted fel hitelként?
Tőlünk nyugatra sem túl nagy divat 2-3 éves kocsit fiatalabbra cserélni, kiváltképp nem hitelest.
Megnézted a hitelszerződésedben, hogy (feltételezett) egyenletes törlesztés mellett mikor fordul át a kamat-tőke aránya a tőke javára?

"Ebből következik, hogy nem fogy az autó,.." Ebből nem következik semmi!