1

Válasz: Az Apáról Fiúra Alapítvány programjai

Nyomkereső írta:

zyx!

Úgy látom, te vagy az egyik transzparens-kihelyező. Nem baj...

A vallás és az egyház két különböző fogalom, bár nem létezik egyház vallás nélkül- viszont létezik vallás egyház nélkül. Én nem tudok neked olyan vallást mondani, amelyik a pénz- és a világi javak megszerzését tekintené elsődleges elérendő célnak, bizonyára létezik ilyen is. A vallások többsége viszont, és ilyen a keresztény hit is, a lélek tisztaságát-, a bűntelen és erkölcsös életet hirdeti, az anyagi javak- és az élvezetek hajszolását pedig elítéli.

GYÓGYSZERT Nyomi! TUDOD.

2

Nyomkereső írta:

zyx!

A vallás és az egyház két különböző fogalom, bár nem létezik egyház vallás nélkül- viszont létezik vallás egyház nélkül. Én nem tudok neked olyan vallást mondani, amelyik a pénz- és a világi javak megszerzését tekintené elsődleges elérendő célnak, bizonyára létezik ilyen is. A vallások többsége viszont, és ilyen a keresztény hit is, a lélek tisztaságát-, a bűntelen és erkölcsös életet hirdeti, az anyagi javak- és az élvezetek hajszolását pedig elítéli.

El ne felejtsd a gyógyszereidet bevenni kicsi huszár,mert tudod nem kapsz lángost.

3

Nyomkereső írta:

Én is sejtettem, hogy okos választ fogok kapni. yikes

Nyomi a GYÓGYSZEREID!

4

Nyomkereső írta:

Pihécske és fordított xyz!

Mielőtt ilyesmit kérdeztek, azelőtt legalább az alapvető fogalmakat tisztázzátok! Van városunkban néhány illetékes egyházfi, aki kimerítő választ adhat a kérdéseitekre, ha fölteszitek nekik. Szerintem örülnének, ha megtennétek.

Szóval, a fogalmak: Vallás és Egyház.

Legyen szép napotok!

Nyomi,tudod a gyógyszerek vedd be!

5

Nyomkereső írta:

zyx!

Nyomi a GYÓGYSZEREIDET vedd be!

6

zyx!

7

Nyomkereső írta:

Van olyan vallás, ami nem szereti a pénzt. Sőt, van több is...

SZÓVAL MELYIK VALLÁS IS AZ??????????????????????????????????

8

Pihécske és fordított xyz!

Mielőtt ilyesmit kérdeztek, azelőtt legalább az alapvető fogalmakat tisztázzátok! Van városunkban néhány illetékes egyházfi, aki kimerítő választ adhat a kérdéseitekre, ha fölteszitek nekik. Szerintem örülnének, ha megtennétek.

Szóval, a fogalmak: Vallás és Egyház.

Legyen szép napotok!

9

Nyomkereső írta:

Akkor hadd halljuk!

10

Nyomi!

Neked agyadra ment az okoskodás.
Halljuk már melyik vallás nem kötődik és utasítja el a pénzt.

Pihe

11

Én is sejtettem, hogy okos választ fogok kapni. yikes

12

Nyomkereső írta:

Igen sejtette itt mindenki, hogy te megint okosabb akarsz lenni.
lol

13

14

Tábornok60 írta:
Honto írta:

Nagyon szerény volt a Magyarok Vására vasárnap, de legalább volt.
Nekem viszont az nem tetszik, hogy a Katolikus templom tövében pénzek csörögnek. Nem a templom kellene a helye legyen egy ilyen alapvetően jó kezdeményezésnek.

Honto!
Ne felejtsd el a pénz és a vallás kötődik és szereti egymást. A katolikus meg főleg. Régen épp e miatt szakadt ketté a katolikus vallás. A "váltságot" pénzzel meg lehetett venni. Luther és a többiek épp ezt kritizálták és szakadtak ki.
Nézd meg mennyivel szerényebb egy református, evangélikus vagy éppen unitárius templom. Ég és föld!

Tábornok

Nincs olyan vallás amelyik ne szeretné a pénzt.

15

Honto írta:

Nekem viszont az nem tetszik, hogy a Katolikus templom tövében pénzek csörögnek. Nem a templom kellene a helye legyen egy ilyen alapvetően jó kezdeményezésnek.

Honto!
Ne felejtsd el a pénz és a vallás kötődik és szereti egymást. A katolikus meg főleg. Régen épp e miatt szakadt ketté a katolikus vallás. A "váltságot" pénzzel meg lehetett venni. Luther és a többiek épp ezt kritizálták és szakadtak ki.
Nézd meg mennyivel szerényebb egy református, evangélikus vagy éppen unitárius templom. Ég és föld!

Tábornok

16

17

CARTMAN írta:

Kinn voltam szombaton. Azért ami volt annál többet vártam volna.
Ez így egy nagy semmi volt. Remélem nem bántottam meg senki vele.
Erik

Ja tényleg az vasárnap volt bocsi!

Izé, van egy olyan, hogy: Élni és élni hagyni!

18

Kinn voltam szombaton. Azért ami volt annál többet vártam volna.
Ez így egy nagy semmi volt. Remélem nem bántottam meg senki vele.
Erik

Izé, van egy olyan, hogy: Élni és élni hagyni!

19

Tavaszköszöntő Magyarok Vására és családi nap
Törökszentmiklóson, a Római Katolikus Templomnál, 2010 március 21-én 7 órától.

Kapható lesz:
Kemencés lángos, Friss kenyér, Mézeskalács, Alma, Méz, 100%-os almalé, Tökmag és tökmagolaj, Dióbél, Házi tészta, Mangalica kolbász és szalonna, Füstölt csülök, Gyümölcsfa csemeték, Fazekas termékek, Kosarak, Hímzések, Kézimunkák, Fafaragások, Karikásostorok, Fából készült játékok, Ásványi ékszerek, Különleges szappanok, Harcos ruházat.

Programok:
- 11:00 órától fellép a Csillagtanoda gyermek néptánc csoport.
- 11:30-tól hallható lesz a Törökszentmiklósi Népdalkör és a Vadrózsák Citerazenekar.
- 13:00-tól Király Tibor előadása: "Önellátás kiskertekben" címmel.

Napközben Baranta bemutató.

Egész nap lovas hintóztatás várja a vásár látogatóit.

17 órakor a nap záró eseményeként a pusztaszúri (Szem-szúri) kunhalmon szertüz gyújtással fejeződik be a Tavaszköszöntő nap.

Előzetes bejelentkezés és érdeklődés: Blaskó Zoltán 06/30-368-63-61

www.magyarokszovetsege.hu

20

Húsvéti játszóház Törökszentmiklóson a Városi Művelődési Központban

2010. március 27-én szombaton délután 14:00-17:30-ig.
14:00-16.30-ig húsvéti kézműves foglalkozások:

- húsvéti tojások készítése,
- tojástartó készítése,
- húsvéti díszek készítése, stb.

ez alatt a kicsiknek működik a JÁTÉKHÁZ  a nagyobbak verseny játékon vehetnek részt.

16:30 órától Kiszejárás, kiszeégetés, Cibere és Konc király vetélkedése, „csendes” böjti mulatozás, zöldágjárás,

Belépő:  gyerekeknek: 500 Ft,  felnőtteknek: 600 Ft

Gyerekek! Kifújt tojást hozzatok!
Mindenkit szeretettel vár és az
Apáról Fiúra Népművészeti és Kézműves Egyesület

21

Március 6-án szombaton 14-17-ig vár az Apáról-Fiúra Egyesület minden felnőttet és gyerekeket a Táncsics u. 4 szám alatt a Csöpi néni bábkészítő művészpalántázójában.
Az elkészített fakanálbábok hazavihetők.
Belépő 600 Ft/fő mely az anyagköltséget is tartalmazza.

22

Téma: Az Apáról Fiúra Alapítvány programjai

November 28-án délután 4-kor a Hidegen fújnak a szelek műsort adják elő a Kolomposok.
Előtte 14 órától a Bütyköldében szövünk, körmöcskézünk és horgolunk.
Mindenkit szeretettel várunk. Apáról Fiúra Alapítvány